День Дністра

розміщено в: Новини | 0

?Дністер?— одна з найбільших річок в межах Хмельницької області. Вона бере початок на північних схилах українських Карпат⛰, з гори Розлуч поблизу с. Вовчого Львівської області. 
✅Довжина річки в межах Хмельницької області — 152 км.
Сучасна назва Дністра бере свій початок з Київської Русі і означає «швидка вода».

?Сьогодні Дністер – єдиний водний резерв регіону, який разом з ландшафтними наземними комплексами створює неповторний природно-заповідний фонд (ПЗФ) НПП «Подільські Товтри».⛰⛰

?Найбільший водний об’єкт на річці Дністер – це Дністровське водосховище. В Хмельницькій області Дністровське водосховище знаходиться в межах території Національного природного парку «Подільські Товтри».

?Краса Придністров’я приваблює багатьох природолюбів і туристів. Чудові краєвиди можна спостерігати і на Хмельниччині, мандруючи уздовж Дністра і його приток Збруча, Смотрича, Жванчика, Ушиці, Студениці, Калюса і інших менших річок.
Неповторні екосистеми р. Дністер та її приток потребують збереження і шанобливого ставлення. У середній течії долина Дністра неширока, звивиста, багата на мальовничі краєвиди.

?Річка Дністер поєднує шість областей України, Карпати і Причорномор’я, Україну і Молдову. На її берегах живуть та відпочивають люди різних національностей. Вона є оселищем для риб?, молюсків? та інших тварин??, на її водах живуть лебеді???
‼️Краса зустрічається мало не на кожному кроці – її просто треба вміти бачити, розуміти і берегти‼️
Дністер залишається річкою майбутнього❗️❇️

Залишити відповідь