День довкілля

розміщено в: Новини | 0

В Україні щороку в третю суботу квітня відзначається національне екологічне свято.

Це свято було започатковано на честь Стокгольмської конференції з довкілля, яка відбулася у 1972 році й стала першою світовою зустріччю лідерів країн на тему охорони навколишнього середовища. На цій конференції була заснована Екологічна програма ООН (UNEP), яка зараз є головним організатором та ідеологом Всесвітнього дня охорони довкілля, який святкується 5 червня.

Святкування Дня довкілля встановив Президент України своїм Указом у 1998 році, щоб підтримати ініціативу Міністерства охорони навколишнього природного середовища та ядерної безпеки України й громадських природоохоронних організацій щодо розвитку діяльності, започаткованої Всеукраїнською акцією «Дерево — Життя» та іншими громадськими ініціативами.

Занадто довго люди ставилися до  планети недбало й жорстоко. В результаті світ страждає від забруднення природних екосистем, знищення біорізноманіття та глобального потепління, невпинно наближаючись до кліматичної катастрофи. На жаль, повернути час назад неможливо, але ми можемо нарешті навчитися співіснувати в гармонії з навколишнім середовищем, щоб захистити те, що залишилося й виправити те, що пошкоджено.   День довкілля — це чудова нагода, щоб проявити свою любов до природи й зробити щось корисне для неї.

Залишити відповідь