Про гідрометеорологічну та водогосподарську обстановку з 08 по 14 лютого 2023 року

розміщено в: Інше, Новини | 0

Минулого звітного періоду повітряні маси з півночі викликали зниження температури повітря на Хмельниччині: спостерігалась морозна, відносно тиха, без істотних опадів погода. Вже починаючи з другої половини тижня відбувається поступове підвищення температури повітря аж до позитивних значень. На території області зберігаються залишки снігового покриву (суббас. Прип’яті – до 1 см, басейни: П.Бугу – до 2 см, Дністра – до 1-0 см).

Максимальні та мінімальні значення температури повітря становили  вдень 2оС тепла 5оС морозу, в нічні періоди 1оС тепла 15оС морозу.

На річках відбувались коливання рівнів води в межах їх русел. Зі зниженням температури повітря, на початку тижня до мінусових значень, на штучних водних об’єктах відновився льодовий покрив. На річках забереги, лід з ополонками на ставках залишається крихкий льодостав.

Згідно даних водомірних постів, в порівнянні з відмітками на кінець минулого тижня, зміна рівнів води наступна:

Суббасейн р. Прип’ять:

На річці Горинь (в/п Ямпіль) впродовж тижня коливання рівнів води без значних змін рівня. За останню добу рівень води знизився на 2 см/добу і становить 288 см над «0» графіка, при виході води на заплаву 537 см.

Басейн р. Південний Буг:

На р. П.Буг (в/п Пирогівці) коливання рівня води, з невеликою перевагою зниження. За останню добу рівень води залишався без змін і становить 215 см над «0» графіка при виході води на заплаву на відмітці 360 см.

Басейн р. Дністер:

На лівобережних притоках р. Дністер відбувалось коливання  рівнів води з максимальною інтенсивністю ±(3-5) см/добу, або на іншій частині водпостів, в окремі дні, рівні залишались без змін. За останню добу на вказаних притоках відмічається коливання рівнів води в межах русел ±2 см/добу, з перевагою спаду.

Режим роботи найбільших водосховищ

Дані про рівні води найбільших водосховищ в області, у розрізі басейнів річок Дністер, Південний Буг та суббасейну річки Прип’ять, наступні:

– Щедрівське водосховище (25,25 млн. м3) працює за режимами встановленими по басейну р. Південний Буг за рекомендацією Міжвідомчої комісії та затвердженими Держводагентством. Рівень води перебуває на відмітці 265,65 мБС (НПР=265,50 мБС).

– Водосховище (водойма-охолоджувач) Хмельницької АЕС (120,00 млн. м3) працює за спеціальним режимом згідно правил експлуатації та  дозволу на спеціальне водокористування. Рівень води перебуває на відмітці 202,56 мБС (НПР=203,00 мБС).

– Дністровське водосховище,  яке є південною межею території області, працює за режимами встановленими Держводагентством за рекомендацією Міжвідомчої комісії Рівень води в районі с. Жванець Кам’янець-Подільського району перебуває на відмітці 117,71 мБС (НПР=121,00 мБС).

Залишити відповідь