Рівневий режим грунтових вод осушуваних сільськогосподарських угідь області формується під впливом метеорологічних факторів та роботи меліоративної мережі.
?В зв’язку з випаданням інтенсивних атмосферних опадів?на протязі травня місяця, кількість яких перевищувала норму в 2,0-2,8 рази, на осушувальних системах та прилеглих до них територіях, спостерігалось підвищення рівнів грунтових вод (далі-РГВ) на всій території області.
?В середньому, на різних створах, підйом РГВ склав:
☑️в північній та північно-західній частині області (о/с „Хомора”) від 20 до 35см.,
☑️в центральній (Південно-Бузька о/с)
☑️та південній частинах від 15 до 40см. ( на деяких свердловинах до 50см).
?Пік підйому рівнів грунтових вод прийшовся на середину третьої декади травня, до кінця декади підйом РГВ призупинився та на кінець травня глибина залягання грунтових вод зафіксована в інтервалах: ➖в заплавах річок 0,10-0,65м від поверхні землі, ➖на надзаплавних терасах -0,65-2,20м від поверхні землі.
?Спостереження за рівневим режимом грунтових вод на осушуваних землях виконувались спеціалістами РОВР у Хмельницькій області по 25 спостережувальних свердловинах. ?Періодичність замірів РГВ у відповідності з ВНД 33-5.5-04-98 становила 6 разів на місяць.
?Відповідно до Програми робіт з меліоративного моніторингу на еталонних системах “Хомора”, Шепетівський район (басейн Припяті) та “Південний Буг”, Летичівський і Хмельницький райони (басейн Південного Бугу) ➖в травні було відібрано 80 проб ґрунтів для визначення вологості грунту та 12 проб поверхневої та підземної води на загальний хімічний аналіз❗️
Залишити відповідь
Щоб відправити коментар вам необхідно авторизуватись.