Це міжнародний день, заснований 2003 року Американським фондом чистої води як глобальна просвітницька програма. Програма, що згодом отримала назви “Всесвітній день моніторингу води” і “Водний виклик EarthEcho”, спрямована на підвищення обізнаності громадськості та залучення до захисту водних ресурсів по всьому світу шляхом надання громадянам можливості проводити базовий моніторинг місцевих водойм.
З кожним роком все більше країн долучається до святкування Всесвітнього дня моніторингу якості води. Традиційним заходом цього дня для кожної країни є проведення аналізу проби води. Простий набір тестів допоможе дослідити якість води необхідної водойми, зокрема температуру води, прозорість (каламутність), її кислотність (pH) та розчинений кисень (DO).
Вимоги до якості води дозволяють убезпечити людей від хвороботворних бактерій і вірусів, тому увага до її якості – надважливе завдання кожного жителя планети, що переймається власним здоров’ям і довголіттям.
В Україні державний моніторинг вод здійснюється з метою забезпечення збирання, обробки, збереження, узагальнення та аналізу інформації про стан водних об’єктів, прогнозування його змін та розроблення науково обґрунтованих рекомендацій для прийняття рішень у галузі використання, охорони вод та відтворення водних ресурсів.
Регіональний офіс водних ресурсів у Хмельницькій області з метою забезпечення виконання програми державного моніторингу вод по діагностичному та операційному моніторингу здійснює відбір проб поверхневих вод:
• в 5 пунктах моніторингу в суббасейні річки Прип’ять (басейн річки Дніпро);
• в 12 пунктах моніторингу в басейні річки Дністер;
• в 4 пунктах моніторингу в басейні річки Південний Буг.
Будьте впевненими у якості питної води, яку споживаєте!
Залишити відповідь
Щоб відправити коментар вам необхідно авторизуватись.