29 січня – День пам’яті Героїв Крут

розміщено в: Новини | 0

Саме в цей день  1918 року неподалік залізничної станції Крути, що за 130 кілометрів від Києва, відбувся нерівний бій між більшовицькою армією та захисниками УНР.

Українські сили налічували не більше 600 воїнів, юнаків і студентів, озброєних 16 кулеметами та однією гарматою. Росіяни вдесятеро переважали, мали бронепотяг та артилерію.

Бій, що призупинив просування більшовицьких військ та захоплення Києва на декілька днів. Битва, що дозволила виграти дорогоцінний час українському керівництву – зокрема, час для придушення заколоту диверсантів на заводі «Арсенал» та час для укладання миру в Бресті.

Ця битва стала легендарною та символізує патріотизм і самопожертву молоді в боротьбі за Українську Незалежність. Подвиг під Крутами — приклад для багатьох наступних поколінь. 

Так, під час повномасштабного вторгнення росії молодий цвіт нації став одними з перших, хто взяв до рук зброю, щоб захистити майбутнє рідної країни, часто не маючи бойового досвіду. 

На початку березня 2022 року неподалік місця подвигу Героїв Крут знову відбулися бої захисників України з російськими окупантами. Запеклі бої тривали і в Мощуні, Ірпені, Макарові, де відважні українці, як і 106  років тому, протистояли ворогу скрізь, де ступила його нога. 

Молодь була і залишається однією з рушійних сил, що наближають перемогу України. Як на фронті, так і в тилу. 

Цінуємо подвиг кожного. Вшановуємо пам’ять Героїв, загиблих під Крутами. Пам’ятаємо тих, хто віддав своє життя в боротьбі за незалежну Україну. Шануємо наших захисників, хто сьогодні боронить Українську державу. 

Слава Україні! Героям Слава!

Залишити відповідь