розміщено в: Новини | 0

З 15 лютого по 31 березня встановлюється заборона на лов (добування) щуки звичайної у рибогосподарських водних об’єктах Хмельницької області на період нересту.

Підстава – Наказ  Управління Державного агентства меліорації та рибного господарства у Хмельницькій області від 05.02.2024 № 16.

Введення заборони у такий період викликане біологічними особливостями розмноження виду. Щука – одна з небагатьох риб наших водойм, нерестова активність якої починається за температури води 3-5°C, що є нижчою порівняно з нерестовими температурами інших видів. Нересту щуки передує переднерестова міграція, під час якої відбувається остаточне дозрівання ікри у самок та молок у самців. Саме у цей період щука є дуже вразливою до вилову.

Вилов щуки під час нерестової заборони тягне за собою серйозну відповідальність. За незаконне добування щуки передбачено покарання від адміністративної до кримінальної відповідальності, а також відшкодування нанесених рибному господарству збитків. Компенсація за один незаконно виловлений екземпляр щуки становить 3 468 грн.

У випадку, якщо ви на риболовлі все ж впіймали щуку – ваш обов’язок, згідно п.2 р.3. Правил рибальства, використовувати всі необхідні допоміжні засоби та прийоми для дбайливого підхоплення і звільнення рибини від гачка і випуску в природне середовище, уникаючи нанесення їй травмувань.

Залишити відповідь