Гідрометеорологічна та водогосподарська обстановка з 12 по 18 квітня 2023 року

розміщено в: Інше, Новини | 0

Впродовж минулого звітного періоду на Хмельниччині спостерігалась переважно хмарна погода, з майже щоденними помірними або місцями інтенсивними дощовими опадами. Максимальні та мінімальні значення температури повітря на тижні становили: вдень 9°C…12°C тепла, в нічні періоди 6°C…8°C тепла.

На річках області триває проходження хвилі дощового паводка, яка протягом тижня підживлювалась за рахунок випадіння дощів. При цьому рівні води перебувають в межах русел річок, без виникнення негативних наслідків.

Згідно з даними водомірних постів, в порівнянні з відмітками на кінець минулого тижня, зміна рівнів води наступна.

Суббасейн р. Прип’ять:
На річці Горинь (в/п Ямпіль), в більшості днів тижня, відбувалось зниження рівня води – загалом за тиждень на 8 см. Впродовж усього періоді вода перебувала в межах русла. За останню добу рівень залишався без змін і становить 316 см над «0» графіка, при виході води на заплаву 537 см.

Басейн р. Південний Буг:
На р. П.Буг (в/п Пирогівці) протягом тижня переважав спад рівня води з загальним зниженням рівня на 11 см. За останню добу рівень води залишався без змін і становить 277 см над «0» графіка при виході води на заплаву на відмітці 360 см:

Басейн р. Дністер:
На лівобережних притоках р. Дністер, впродовж тижня, відбувалось коливання рівнів води з загальною перевагою спаду, на іншій частині водпостів рівні залишались без змін. За останню добу на вказаних притоках відбувається невелике коливання рівнів води на ±(1-6) см/добу та на деяких водпостах притоків Дністра рівні залишались без змін.

Дані про рівні води найбільших водосховищ в області, у розрізі басейнів річок Дністер, Південний Буг та суббасейну річки Прип’ять, наступні:

– Щедрівське водосховище (25,25 млн м3) працює за режимами встановленими по басейну р. Південний Буг за рекомендацією Міжвідомчої комісії та затвердженими Держводагентством. Рівень води перебуває на відмітці 265,59 мБС (НПР=265,50 мБС).

– Водосховище (водойма-охолоджувач) Хмельницької АЕС (120,00 млн м3) працює за спеціальним режимом згідно з правилами експлуатації та дозволу на спеціальне водокористування. Рівень води перебуває на відмітці 202,86 мБС (НПР=203,00 мБС).

– Дністровське водосховище, яке є південною межею території області, працює за режимами встановленими Держводагентством за рекомендацією Міжвідомчої комісії.

Відповідно до узгодженого Міжвідомчою комісією та затвердженого Держводагентством режиму роботи Дністровського водосховища, з 17.04.2023р. розпочалось проведення еколого-репродукційного попуску з водосховища в пониззя річки Дністер. Екологічний попуск здійснюється за рахунок притокових витрат річки Дністер та часткового спрацювання Дністровського водосховища і триватиме з 17 квітня по 12 травня 2023 року з скидними витратами: початкові витрати – 300 м3/с; максимальні – 700 м3/с; кінцеві – 200 м3/с.

Під час екологічного попуску, в період нересту риби, допускається добове спрацювання водосховища біля греблі Дністровської ГЕС до 20-25 см (при відмітці рівня води вище 119,00 м БС) та до 10 см (при відмітці рівня води 119,00 м БС і нижче).

Залишити відповідь