Гідрометеорологічна і водогосподарська обстановка з 17 по 23 лютого 2021 року

розміщено в: Інше | 0

Минулого тижня спостерігалась відносно тиха погода, з доволі сильними морозами в першій половині тижня та відчутним потеплінням і відлигами в останні дні звітного періоду. З ранку на дорогах ожеледиця.

Загалом за звітний період опадів було дуже мало:

– суббас. Прип’яті (м/ст. Ямпіль – м/ст. Шепетівка) = 0,3-1,6 мм;

– бас. Південного Бугу (м/ст. Хмельницький)= 3,6 мм;

– бас. Дністра (м/ст. Н.Ушиця – м/ст. К-Подільський) = 4-3,1 мм.

На поверхні грунту зберігається шар снігового покриву:

– до 13-15 см (суббас. Прип’яті), запаси води в снігу становлять понад 60-88% від норми:

– до 9 см (бас. П.Бугу), запаси води в снігу становлять понад 58% від норми:

В бас. Дністра сніговий покрив відсутній.

Мінімальні та максимальні значення температури повітря, на протязі минулого періоду, у денні години становили  -6,7…+8,2оС, в нічні періоди -24,7…-1,4оС.

В цілому гідрологічна ситуація на річках області складалась в залежності від погодних умов та опадів, з добовими коливання рівнів води у межах їх русел. Льодові явища на річках області спостерігаються у вигляді льодоставу (до 4-14 см) та інде льодоставу з ополонками та заберегами.

Згідно даних гідрологічних постів, в порівнянні з відмітками на кінець минулого тижня, зміна рівнів води наступна:

Суббасейн р. Прип’ять:

На річці Горинь (г/п Ямпіль) впродовж тижня відмічалось коливання рівнів води з невеликим загальним підвищенням на 3 см. На кінець тижня рівень води становить 288 см над «0» графіка, при виході води на заплаву  537 см.

Басейн р. Південний Буг:

На р. П.Буг (г/п Пирогівці) коливання рівнів води з загальною перевагою зниження за тиждень на 13 см. На кінець звітного періоду рівень води становить 218 см над «0» графіка при виході води на заплаву на відмітці 360 см:

Басейн р. Дністер:

На лівобережних притоках р. Дністер відбувалось коливання  рівнів води з максимальною інтенсивністю ±(6-5) см/добу, з загальною перевагою спаду, або на іншій частині водпостів, в окремі дні, рівні залишались без змін.

Гідрохімічна та гідрогеологічна ситуація

РОВР у Хмельницькій області у 2021 році здійснюватиме роботу по веденню діагностичного моніторингу якості  поверхневих водних ресурсів в басейнах річок Дністра (9 створів), Південного Бугу (4 створа) та суббасейні річки Прип’ять (4 створи).

Результати досліджень передаватимуться лабораторією Офісу безпосередньо до БУВРів.

Аналіз  гідрогеологічної  ситуації наведений на основі спостережень  на осушувальних еталонних системах «Хомора» (суббасейн р. Прип’ять) та  Південно-Бузькій  о/с  (басейн р. Південний  Буг). Рівневий режим ґрунтових вод осушуваних угідь області  формувався під впливом метеорологічних факторів та роботи меліоративної мережі.

Глибина залягання ґрунтових вод залишаються в інтервалах: в заплавах річок 0,70-1,40 м від поверхні землі, на надзаплавних терасах  1,40-3,0 м від поверхні землі.

Режим роботи водосховищ

Дані про рівні води  найбільших водосховищ в області, у розрізі басейнів річок Дністер, П. Буг та суббасейну річки Прип’ять, наступні:

– Щедрівське водосховище (25,25 млн. м3) працює за режимами встановленими по басейну р. Південний Буг за рекомендацією Міжвідомчої комісії та затвердженими Держводагентством. ГЕС протягом тижня не працювала. Екологічні витрати пропускаються через водоскид.   Рівень води перебуває на відмітці 265,63 мБс (НПР=265,50 мБс).

– Водосховище (водойма-охолоджувач) Хмельницької АЕС (120,00 млн. м3) працює за спеціальним режимом згідно правил експлуатації та дозволу на спеціальне водокористування. Відповідно до дозволу на спецводокористування ХАЕС здійснює забір води з р. Горинь для поповнення  водойми-охолоджувача.   Рівень води перебуває на відмітці 202,39 мБс (НПР=203,00 мБс).

– Рівень води Дністровського водосховища,  яке є південною межею території області становить в районі гідропоста с. Устя (Кам’янець-Подільський р-н) 118,97 мБс (НПР 121,00 мБс).

Залишити відповідь