Гідрометеорологічна і водогосподарська обстановка з 10 по 16 березня 2021 року

розміщено в: Інше | 0

У першій половині тижня на Хмельниччині відмічалась типова зимова погода, з морозами та снігопадами. Друга половина тижня, була весняною, з позитивною середньодобовою температурою повітря та опадами у вигляді дощу та мокрого снігу.

Загалом за звітний період сума опадів склала:

– суббас. Прип’яті (м/ст. Ямпіль – м/ст. Шепетівка) = 27,6-23,8 мм;

– бас. Південного Бугу (м/ст. Хмельницький)= 36,3 мм;

– бас. Дністра (м/ст. Н.Ушиця – м/ст. К-Подільський) = 17,9-28,4 мм.

При цьому сума опадів з початку березня місяця досягла і дещо перевищила місячну норму опадів по усіх метеостанціях розташованих на території області.

На поверхні грунту зберігається шар снігового покриву: до 0,5-3 см (суббас. Прип’яті),  до 1 см (бас. П.Бугу). В бас. Дністра сніговий покрив відсутній.

Мінімальні та максимальні значення температури повітря, на протязі минулого періоду, у денні години становили  -2…+11,7оС, в нічні періоди -8,2…+3оС.

Внаслідок опадів та танення снігового покриву в передостанні дні звітного тижня, на річках області розпочалась хвиля тало-дощового паводку, який проходить спокійно та у межах русел річок, без негативних наслідків. Річки вільні від льоду.

 Згідно даних гідрологічних постів, в порівнянні з відмітками на кінець минулого тижня, зміна рівнів води наступна:

Суббасейн р. Прип’ять:

На річці Горинь (г/п Ямпіль), з початку тижня відмічалось щоденне поступове зниженням рівня води на 6-2 см/добу та з 15.03.2021р. відбувається щодобове підвищення рівнів на 4-11 см/добу.  Тало-дощовий паводок проходить в межах русла річки, шкідливої дії вод не відмічалось.  На кінець тижня рівень води становить 311 см над «0» графіка, при виході води на заплаву  537 см.

Басейн р. Південний Буг:

На р. П.Буг (г/п Пирогівці) за першу половину тижня рівні води повільно спадали з інтенсивністю 2-1 см/добу, а вже з 14 березня розпочався підйом рівнів. На кінець звітного періоду рівень води становить 268 см над «0» графіка при виході води на заплаву на відмітці 360 см:

Басейн р. Дністер:

На лівобережних притоках р. Дністер тало-дощовий паводок розпочався з 14.03.2021р. і проходить спокійно, без негативних наслідків. Наростання паводкової хвилі  проходить з інтенсивністю 4-22 см/добу. На частині г/постів днями рівні води залишались без змін.

Гідрохімічна (якість води) та гідрогеологічна ситуація

РОВР у Хмельницькій області у 2021 році здійснюватиме роботу по веденню діагностичного моніторингу якості  поверхневих водних ресурсів в басейнах річок Дністра (9 створів), Південного Бугу (4 створа) та суббасейні річки Прип’ять (4 створи).

Результати досліджень передаватимуться лабораторією Офісу безпосередньо до БУВРів.

Аналіз  гідрогеологічної  ситуації наведений на основі спостережень  на осушувальних еталонних системах «Хомора» (суббасейн р. Прип’ять) та  Південно-Бузькій  о/с  (басейн р. Південний  Буг). Рівневий режим ґрунтових вод осушуваних угідь області  формувався під впливом метеорологічних факторів та роботи меліоративної мережі.

Глибина залягання ґрунтових вод в інтервалах:

в заплавах річок 0,80-1,40 м від поверхні землі, на надзаплавних терасах  1,40-3,00 м від поверхні землі.

Режим роботи водосховищ

Рівні води в водосховищах малих ГЕС знаходилися на відмітках близьких до  НПР, гідроелектростанції працювали на притокових витратах. 

Інші малі водосховища працюють за Правилами експлуатації.

 Найбільші водосховища в області:

– Щедрівське водосховище (25,25 млн. м3) працює за режимами встановленими по басейну р. Південний Буг за рекомендацією Міжвідомчої комісії та затвердженими Держводагентством. ГЕС протягом тижня не працювала. Екологічні витрати пропускаються через водоскид.   Рівень води перебуває на відмітці 265,58 мБс (НПР=265,50 мБс).

– Водосховище (водойма-охолоджувач) Хмельницької АЕС (120,00 млн. м3) працює за спеціальним режимом згідно правил експлуатації та дозволу на спеціальне водокористування. Відповідно до дозволу на спецводокористування ХАЕС здійснює забір води з р. Горинь для поповнення  водойми-охолоджувача.   Рівень води перебуває на відмітці 202,51 мБс (НПР=203,00 мБс).

– Рівень води Дністровського водосховища,  яке є південною межею території області становить в районі гідропоста с. Устя (Кам’янець-Подільський р-н) 120,80 мБс (НПР 121,00 мБс).

Залишити відповідь