Гідрометеорологічна і водогосподарська обстановка з 13 по 19 жовтня 2021 року

розміщено в: Інше | 0

Впродовж минулого звітного періоду на Хмельниччині утримувалась погода з мінливою хмарністю, днями з ранковими заморозками та невеликими більш-менш істотними опадами лише в перший день тижня.

Сума опадів за тиждень, склала:

– суббас. Прип’яті (м/ст. Шепетівка – м/ст. Ямпіль) = 2,4-3,9 мм;

– бас. Півд. Бугу (м/ст. Хмельницький) = 1,7 мм;

– бас. Дністра (м/ст. Н.Ушиця – м/ст. К-Подільський) = 3,9-2,9 мм. 

Мінімальні та максимальні значення температури повітря, на протязі минулого звітного періоду, у денні години становили  7,8…15,2оС тепла, в нічні періоди 1,8оС морозу…6оС тепла.

На річках області встановилась осіння межень з коливаннями рівнів води в залежності від погодних умов та скидів води з рибогосподарських водних об’єктів. Згідно даних гідрологічних постів, в порівнянні з відмітками на кінець минулого тижня, зміна рівнів води наступна (додаток 1):

Суббасейн р. Прип’ять:

На річці Горинь (г/п Ямпіль) рівень води протягом тижня, в більшості днів, залишався без змін. В інші дні відбувалось як зниження на (4-2) см/добу, так і підвищення на (1-3) см. За останню добу рівень підвищився на 2 см/добу і становить 288 см над «0» графіка, при виході води на заплаву  537 см.

Басейн р. Південний Буг:

На р. П.Буг (г/п Пирогівці), відмічались коливання рівня води ±(1-3) см/добу. В останній день звітного періоду рівень знизився на 3 см/добу і становить 215 см над «0» графіка при виході води на заплаву на відмітці 360 см:

Басейн р. Дністер:

На лівобережних притоках р. Дністер відбувалось коливання рівнів води ±(7-9) см/добу. або на іншій частині водпостів рівні води  днями залишались без змін.

Гідрохімічна та гідрогеологічна ситуація

РОВР у Хмельницькій області у 2021 році здійснюватиме роботу по веденню діагностичного моніторингу якості  поверхневих водних ресурсів в басейнах річок Дністра, Південного Бугу та суббасейні річки Прип’ять.

Результати досліджень передаються лабораторією Офісу безпосередньо до БУВРів.

Аналіз  гідрогеологічної  ситуації наведений на основі спостережень  на осушувальних еталонних системах «Хомора» (суббасейн р. Прип’ять) та  Південно-Бузькій  о/с  (басейн р. Південний  Буг). Рівневий режим ґрунтових вод осушуваних угідь області  формувався під впливом метеорологічних факторів та роботи меліоративної мережі.

Глибина залягання ґрунтових вод залишається в інтервалах:

в заплавах річок 0,8-1,2 м від поверхні землі, на надзаплавних терасах  1,2-3,3 м від поверхні землі.

Режим роботи водосховищ

Дані про рівні води  найбільших водосховищ в області, у розрізі басейнів річок Дністер, П. Буг та суббасейну річки Прип’ять, наступні:

– Щедрівське водосховище (25,25 млн. м3) працює за режимами встановленими по басейну р. Південний Буг за рекомендацією Міжвідомчої комісії та затвердженими Держводагентством. ГЕС протягом тижня не працювала. Екологічні витрати пропускаються через водоскид.   Рівень води перебуває на відмітці 265,49 мБс (НПР=265,50 мБс).

– Водосховище (водойма-охолоджувач) Хмельницької АЕС (120,00 млн. м3) працює за спеціальним режимом згідно правил експлуатації та  дозволу на спеціальне водокористування. Рівень води перебуває на відмітці 202,50 мБс (НПР=203,00 мБс).

– Рівень води Дністровського водосховища,  яке є південною межею території області становить в районі гідропоста с. Устя (Кам’янець-Подільський р-н) 117,18 мБс (НПР 121,00 мБс).

Залишити відповідь