Гідрометеорологічна і водогосподарська обстановка з 15 по 21 грудня 2021 року

розміщено в: Інше | 0

Минулого звітного періоду атмосферні фронти, які перетинають територію Хмельниччини, супроводжувались дрібним, холодним дощем, туманами та мрякою. Останньої доби було зимно та випадав сніг. За позитивними температурами повітря сніговий покрив зійшов повністю і відновився на поверхні грунту тільки в останню добу звітного тижня шаром до 1-6 см.

Сума опадів за тиждень, склала:

– суббас. Прип’яті (м/ст. Шепетівка – м/ст. Ямпіль) = 13,5-11,9 мм;

– бас. Південного Бугу (м/ст. Хмельницький) = 8,4 мм;

– бас. Дністра (м/ст. Н.Ушиця – м/ст. Кам.-Подільський) = 4,5-9,7 мм. 

На річках відбувається коливання рівні води, з перевагою зниження.  На відкритих водоймах знов розпочались процеси посилення льодоутворення.

Згідно даних гідрологічних постів, в порівнянні з відмітками на кінець минулого тижня, зміна рівнів води наступна (додаток 1):

Суббасейн р. Прип’ять:

На річці Горинь (г/п Ямпіль), протягом тижня, відмічались коливання рівня води ±(2-4) см/добу, з перевагою зниження. За останню добу рівень знизився на 1 см/добу і становить 292 см  над «0» графіка, при виході води на заплаву  537 см.

Басейн р. Південний Буг:

На р. П.Буг (г/п Пирогівці), на тижні відбувались коливання рівня води ±(2-8) см/добу, з перевагою зниження. В останній день звітного періоду рівень води знизився на 1 см/добу і становить 233 см над «0» графіка при виході води на заплаву на відмітці 360 см:

Басейн р. Дністер:

на лівобережних (Подільських) притоках Дністра коливання рівнів води ±(9-14) см/добу, з перевагою зниження. За останню добу, на більшості водпостів, відбувається спад рівнів з інтенсивністю зниження 1-4 см/добу.

Гідрохімічна та гідрогеологічна ситуація

РОВР у Хмельницькій області у 2021 році здійснюватиме роботу по веденню діагностичного моніторингу якості  поверхневих водних ресурсів в басейнах річок Дністра, Південного Бугу та суббасейні річки Прип’ять.

Результати досліджень передаються лабораторією Офісу безпосередньо до БУВРів.

Аналіз  гідрогеологічної  ситуації наведений на основі спостережень  на осушувальних еталонних системах «Хомора» (суббасейн р. Прип’ять) та  Південно-Бузькій  о/с  (басейн р. Південний  Буг). Рівневий режим ґрунтових вод осушуваних угідь області  формувався під впливом метеорологічних факторів та роботи меліоративної мережі.

Глибина залягання ґрунтових вод залишається в інтервалах:

в заплавах річок 0,8-1,3 м від поверхні землі, на надзаплавних терасах  1,3-3,3 м від поверхні землі.

Режим роботи водосховищ

Дані про рівні води  найбільших водосховищ в області, у розрізі басейнів річок Дністер, П. Буг та суббасейну річки Прип’ять, наступні:

– Щедрівське водосховище (25,25 млн. м3) працює за режимами встановленими по басейну р. Південний Буг за рекомендацією Міжвідомчої комісії та затвердженими Держводагентством. ГЕС протягом тижня не працювала. Екологічні витрати пропускаються через водоскид.   Рівень води перебуває на відмітці 265,60 мБс (НПР=265,50 мБс).

– Водосховище (водойма-охолоджувач) Хмельницької АЕС (120,00 млн. м3) працює за спеціальним режимом згідно правил експлуатації та  дозволу на спеціальне водокористування. Рівень води перебуває на відмітці 202,61 мБс (НПР=203,00 мБс). – Рівень води Дністровського водосховища,  яке є південною межею території області становить в районі гідропоста с. Устя (Кам’янець-Подільський р-н) 116,04 мБс (НПР 121,00 мБс).

Залишити відповідь