Гідрометеорологічна і водогосподарська обстановка з  09 по 15 лютого 2022 року

розміщено в: Інше | 0

Впродовж минулого звітного періоду на Хмельниччині спостерігались чергування морозної та помірно теплої погоди з невеликими опадами у вигляді снігу і мокрого снігу та днями посиленням вітру.  Сніговий покрив танув та ущільнювався і 15 лютого на  поверхні ґрунту залишається шар снігу: суббас. Прип’яті 9-1 см; бас. П.Бугу до 1 см: бас. Дністра – сніговий покрив відсутній. 

Загалом сума опадів за звітний період склала:

– суббас. Прип’яті (м/ст. Шепетівка – м/ст. Ямпіль) = 6,1-3,2 мм;

– бас. Півд. Бугу (м/ст. Хмельницький) = 2,6 мм;

– бас. Дністра (м/ст. Н.Ушиця – м/ст. Кам.-Подільський) = 0,9-4,1 мм. 

Мінімальні та максимальні значення температури повітря, на протязі минулого звітного періоду, у денні години становили  1.4…9.8оС тепла, в нічні періоди 6,5оС морозу…1.9оС тепла.

В першій половині тижня середньодобова температура повітря була з позитивною температурою, що спричинило початок танення снігового покриву та формування невеликої хвилі повені. На річках суббас. Прип’яті та бас. Південного Бугу відбулось більш-менш відчутне підвищення  рівні води, без негативних наслідків.  В останні дні рівні стабілізувались і відмічається початок їх спаду. На водоймах суцільний крихкий льодостав вкритий шаром злежалого снігу. Річки вільні від льоду.

Згідно даних гідрологічних постів, в порівнянні з відмітками на кінець минулого тижня, зміна рівнів води наступна (додаток 1):

Суббасейн р. Прип’ять:

На річці Горинь (г/п Ямпіль), внаслідок танення снігового покриву, в першій половині тижня відбувся підйом рівня води на 26 см, з подальшим спадом в наступні дні.  За останню добу рівень знизився на 4 см/добу і становить 300 см  над «0» графіка, при виході води на заплаву  537 см.

Басейн р. Південний Буг:

На р. П.Буг (г/п Пирогівці), в більшості днів відмічались зростання рівня води загалом на 27 см внаслідок танення снігу. В останні два дні рівень стабілізувався і залишався на рівні 252 см над «0» графіка при виході води на заплаву на відмітці 360 см:

Басейн р. Дністер:

На лівобережних (Подільських) притоках Дністра загалом відбувались коливання рівнів води ±(8-5) см/добу та на деяких водпостах рівні днями залишались без змін. За останню добу на переважній більшості водпостів відмічається коливання рівнів ±(8-6) см/добу.

Гідрохімічна та гідрогеологічна ситуація

РОВР у Хмельницькій області у 2022 році здійснюватиме роботу по веденню діагностичного та дослідницького моніторингу якості  поверхневих водних ресурсів в басейнах річок Дністра, Південного Бугу та суббасейні річки Прип’ять.

Результати досліджень передаються лабораторією Офісу безпосередньо до БУВРів.

Аналіз  гідрогеологічної  ситуації наведений на основі спостережень  на осушувальних еталонних системах «Хомора» (суббасейн р. Прип’ять) та  Південно-Бузькій  о/с  (басейн р. Південний  Буг). Рівневий режим ґрунтових вод осушуваних угідь області  формувався під впливом метеорологічних факторів та роботи меліоративної мережі.

Глибина залягання ґрунтових вод залишається в інтервалах:

в заплавах річок 0,8-1,3 м від поверхні землі, на надзаплавних терасах  1,3-3,0 м від поверхні землі.

Режим роботи водосховищ

Дані про рівні води  найбільших водосховищ в області, у розрізі басейнів річок Дністер, П. Буг та суббасейну річки Прип’ять, наступні:

– Щедрівське водосховище (25,25 млн. м3) працює за режимами встановленими по басейну р. Південний Буг за рекомендацією Міжвідомчої комісії та затвердженими Держводагентством. ГЕС протягом тижня не працювала. Припливні води та екологічні витрати пропускаються через водоскид.   Рівень води перебуває на відмітці 265,58 мБс (НПР=265,50 мБс).

– Водосховище (водойма-охолоджувач) Хмельницької АЕС (120,00 млн. м3) працює за спеціальним режимом згідно правил експлуатації та  дозволу на спеціальне водокористування. Рівень води перебуває на відмітці 202,72 мБс (НПР=203,00 мБс).

– Рівень води Дністровського водосховища,  яке є південною межею території області становить в районі гідропоста с. Устя (Кам’янець-Подільський р-н) 118,74 мБс (НПР 121,00 мБс).

Залишити відповідь