Гідрометеорологічна і водогосподарська обстановка з 3 червня по 9 червня 2020 року

розміщено в: Інше | 0

На початку  минулого тижня  переважала хмарна, дощова   погода, місцями по області пройшли помірні дощі.  В другій половині тижня утримувалась малохмарна, по літньому тепла погода, без істотних опадів. На протязі  тижня денні температури повітря коливалась в межах +10,8…+28,8°С,  в нічні часи +4,7… +17,8 °С.  

  Сума опадів за звітний тиждень становить:

– бас. Дністра = 17,9-18,3 мм;

– бас. Південного Бугу = 8,9 мм;

– суббас. Прип’яті = 18,6-27,6 мм.

 На річках області відмічалось коливання рівнів води з перевагою спаду. Згідно даних гідрологічних постів, в порівнянні з відмітками на кінець минулого тижня, зміна рівнів води наступна:

Басейн р. Дністер:

На лівобережних притоках р. Дністер,  відбувалось  коливання рівнів води на 1-10 см/добу, з перевагою спаду.

Басейн р. Південний Буг:

Рівні води (г/п Пирогівці) протягом тижня знизились на 12 см/добу  і на кінець звітного періоду рівень становить 234 см над «0» графіка при виході води на заплаву на відмітці 360 см:

Суббасейн р. Прип’ять:

На річці Горинь (г/п Ямпіль) на протязі тижня рівень води знижувався або залишався без змін і становить 284 см над «0» графіка, при виході води на заплаву  537 см.

Гідрохімічна (якість води) та гідрогеологічна ситуація

Для оцінки стану поверхневих вод, а також ґрунтів на меліорованих землях Хмельницької області, лабораторією моніторингу вод та ґрунтів РОВР у Хмельницькій області здійснювалась робота по веденню державного моніторингу якості  поверхневих водних ресурсів і еколого-меліоративного моніторингу вод та ґрунтів на  осушувальних системах.

Виконання програми гідрохімічного контролю поверхневих вод  у 2020 році проводиться щомісячно згідно наказу Держводагентства від 10.01.2020 р. № 21,  в створах:

– р. Случ (суббасейн р. Прип’ять) у с. Чернелівка Красилівського р-ну (зона впливу на водозабір підземних вод для м. Хмельницького);

– р. Хомора (суббасейн р. Прип’ять) в зоні поверхневого водозабору  для водопостачання м. Полонне.

Результати досліджень надаються лабораторією Офісу безпосередньо до БУВР р. Прип’ять. З даними результатів моніторингу можливо ознайомитись на сайті Держводагентства: Корисні посиланняМоніторинг та екологічна оцінка водних ресурсів України.

Режим роботи ГЕС на водосховищах

Рівні води в водосховищах малих ГЕС знаходилися на відмітках близьких до  НПР, гідроелектростанції працювали на притокових витратах.

Щодо ситуації на найбільших водосховищах в області:

– Щедрівське водосховище (25,25 млн. м3) працює за режимами встановленими по басейну р. Південний Буг за рекомендацією Міжвідомчої комісії та затвердженими Держводагентством. Рівень води перебуває на відмітці

265,55 мБс (НПР=265,50 мБс). ГЕС протягом тижня не працювала. Екологічні витрати пропускаються через водоскид. 

– Водосховище (водойма-охолоджувач) Хмельницької АЕС (120,00 млн. м3) працює за спеціальним режимом згідно правил експлуатації, рівень води перебуває на відмітці 201,74 мБс (НПР=203,00 мБс).

– Рівень води Дністровського водосховища,  яке є південною межею території області становить в районі гідропоста с. Устя (Кам’янець-Подільський р-н) 119,91 мБс (НПР 121,00 мБс).

Згідно скорегованих та затверджених Сектором у Хмельницькій області Держводагентства режимів роботи водних об’єктів на р. Хомора (суббас. р.Прип’ять) продовжуються попуски води з ставків та транзитний пропуск води,  для підтримання рівня води в ставку «Гамарня» – джерела питного водопостачання м. Полонне Хмельницької області. 

Залишити відповідь