Гідрометеорологічна і водогосподарська обстановка з 24 червня по 30 червня 2020 року

розміщено в: Інше | 0

На протязі  минулого тижня переважала тепла, іноді спекотна погода. Хмарна вранці змінювалась на сонячну вдень.  Початок та кінець  даного періоду  був дощовим, місцями пройшли зливи, часом сильні грози,  зафіксовано пориви вітру до 15-20м/с.  Протягом  тижня денні температури повітря коливалась в межах +23,2…+30,4°С,  в нічні часи +13,5… +18,5°С. 

  Сума опадів за звітний тиждень становить:

– бас. Дністра = 4,0-4,8мм;

– бас. Південного Бугу = 48,3 мм;

– суббас. Прип’яті = 34,3-44,8 мм.

В залежності від опадів, що випадали на території області, формувалась (наростала або спадала) хвиля дощового паводку на річках області, яка проходила у межах русел річок без виходу води на заплави.

На даний період зростання невеликої паводкової хвилі відмічається лише на окремих лівих притоках Дністра. На інших річках відбувається спад рівнів води.  Згідно даних гідрологічних постів, в порівнянні з відмітками на кінець минулого тижня, зміна рівнів води наступна:

Басейн р. Дністер:

На більшості лівобережних притоках р. Дністер продовжується спад  рівнів води, або рівні залишались без змін. Виходу води на заплаву не відмічалось. На останню добу невелике зростання рівнів зафіксовано лише на р. Смотрич (г/п Цибулівка, +4 см/добу).

Басейн р. Південний Буг:

Рівні води (г/п Пирогівці) протягом  тижня знизився на 2 см  і на кінець звітного періоду рівень становить 260 см над «0» графіка при виході води на заплаву на відмітці 360 см:

Суббасейн р. Прип’ять:

На річці Горинь (г/п Ямпіль) на протязі тижня рівень води підвищився на 25 см і становить 317 см над «0» графіка, при виході води на заплаву  537 см. За останню добу спостерігається тенденція до початку спаду рівня води в річці.

Гідрохімічна (якість води) та гідрогеологічна ситуація

Для оцінки стану поверхневих вод, а також ґрунтів на меліорованих землях Хмельницької області, лабораторією моніторингу вод та ґрунтів РОВР у Хмельницькій області здійснювалась робота по веденню державного моніторингу якості  поверхневих водних ресурсів і еколого-меліоративного моніторингу вод та ґрунтів на  осушувальних системах.

Виконання програми гідрохімічного контролю поверхневих вод  у 2020 році проводиться щомісячно згідно наказу Держводагентства від 10.01.2020 р. № 21,  в створах:

– р. Случ (суббасейн р. Прип’ять) у с. Чернелівка Красилівського р-ну (зона впливу на водозабір підземних вод для м. Хмельницького);

– р. Хомора (суббасейн р. Прип’ять) в зоні поверхневого водозабору  для водопостачання м. Полонне.

Результати досліджень надаються лабораторією Офісу безпосередньо до БУВР р. Прип’ять. З даними результатів моніторингу можливо ознайомитись на сайті Держводагентства: Корисні посиланняМоніторинг та екологічна оцінка водних ресурсів України.

Режим роботи ГЕС на водосховищах

Рівні води в водосховищах малих ГЕС знаходилися на відмітках близьких до  НПР, гідроелектростанції працювали на притокових витратах.

Щодо ситуації на найбільших водосховищах в області:

– Щедрівське водосховище (25,25 млн. м3) працює за режимами встановленими по басейну р. Південний Буг за рекомендацією Міжвідомчої комісії та затвердженими Держводагентством. Рівень води перебуває на відмітці

265,54 мБс (НПР=265,50 мБс). ГЕС протягом тижня не працювала. Екологічні витрати пропускаються через водоскид. 

– Водосховище (водойма-охолоджувач) Хмельницької АЕС (120,00 млн. м3) працює за спеціальним режимом згідно правил експлуатації, рівень води перебуває на відмітці 201,97 мБс (НПР=203,00 мБс).

– Рівень води Дністровського водосховища,  яке є південною межею території області становить в районі гідропоста с. Устя (Кам’янець-Подільський р-н) 119,66 мБс (НПР 121,00 мБс).

Залишити відповідь