Гідрометеорологічна і водогосподарська обстановка з 20 по 26 січня 2021 року

розміщено в: Інше | 0

Впродовж минулого тижня, в більшості днів,  зберігалась помірно тепла, як для зимового місяця, погода з невеликими опадами та ранковими туманами. З 25 січня, у зв’язку з переміщенням південно-західного циклону та пов`язаних з ним атмосферних фронтів, на Хмельниччині відбулось погіршення погодних умов: ішов дощ та падав мокрий сніг,  вночі місцями налипання мокрого снігу; слабка хуртовина, на дорогах ожеледиця, пориви західного  вітру 15-20 м/с.

Загалом за звітний період сума опадів становила:

– суббас. Прип’яті (м/ст. Ямпіль – м/ст. Шепетівка) = 8-6,2 мм;

– бас. Південного Бугу (м/ст. Хмельницький)= 4,9 мм;

– бас. Дністра (м/ст. Н.Ушиця – м/ст. К-Подільський) = 13,2-7,4 мм.

На поверхні грунту відновився сніговий покрив який становить від 9 см на півночі до 3-0 см на півдні області.

Мінімальні та максимальні значення температури повітря, на протязі минулого періоду, у денні години становили  -7,9…+8,4оС, в нічні періоди -18,8…+2оС.

В залежності від погодних умов та опадів на річках області відмічаються незначні добові коливання рівнів води, які проходили у межах їх русел. На ділянках з повільною течією відбувається поновлення льодового покриву, на інших – забереги.

Згідно даних гідрологічних постів, в порівнянні з відмітками на кінець минулого тижня, зміна рівнів води наступна:

Суббасейн р. Прип’ять:

На річці Горинь (г/п Ямпіль) впродовж тижня рівні води в загальному зросли на 7 см. На кінець тижня рівень води становить 287 см над «0» графіка, при виході води на заплаву  537 см.

Басейн р. Південний Буг:

На р. П.Буг (г/п Пирогівці) відмічались максимальні  добові коливання рівні води від +4 до -5 см/добу, з загальною перевагою зниження. На кінець звітного періоду рівень води становить 216 см над «0» графіка при виході води на заплаву на відмітці 360 см:

Басейн р. Дністер:

На лівобережних притоках р. Дністер відбувалось коливання  рівнів води ±(2-3) см/добу, або на іншій частині водпостів, в окремі дні, рівні залишались без змін.

Гідрохімічна та гідрогеологічна ситуація

РОВР у Хмельницькій області у 2021 році здійснюватиме роботу по веденню діагностичного моніторингу якості  поверхневих водних ресурсів в басейнах річок Дністра (9 створів), Південного Бугу (4 створа) та суббасейні річки Прип’ять (4 створи).

Результати досліджень передаватимуться лабораторією Офісу безпосередньо до БУВРів.

Аналіз  гідрогеологічної  ситуації наведений на основі спостережень  на осушувальних еталонних системах «Хомора» (суббасейн р. Прип’ять) та  Південно-Бузькій  о/с  (басейн р. Південний  Буг). Рівневий режим ґрунтових вод осушуваних угідь області  формувався під впливом метеорологічних факторів та роботи меліоративної мережі.

Глибина залягання ґрунтових вод залишаються в інтервалах: в заплавах річок 0,70-1,40 м від поверхні землі, на надзаплавних терасах  1,40-3,0 м від поверхні землі.

Режим роботи водосховищ

Дані про рівні води  найбільших водосховищ в області, у розрізі басейнів річок Дністер, П. Буг та суббасейну річки Прип’ять, наступні:

– Щедрівське водосховище (25,25 млн. м3) працює за режимами встановленими по басейну р. Південний Буг за рекомендацією Міжвідомчої комісії та затвердженими Держводагентством. ГЕС протягом тижня не працювала. Екологічні витрати пропускаються через водоскид.   Рівень води перебуває на відмітці 265,63 мБс (НПР=265,50 мБс).

– Водосховище (водойма-охолоджувач) Хмельницької АЕС (120,00 млн. м3) працює за спеціальним режимом згідно правил експлуатації та дозволу на спеціальне водокористування. Відповідно до дозволу на спецводокористування ХАЕС здійснює забір води з р. Горинь для поповнення  водойми-охолоджувача.   Рівень води перебуває на відмітці 202,21 мБс (НПР=203,00 мБс).

– Рівень води Дністровського водосховища,  яке є південною межею території області становить в районі гідропоста с. Устя (Кам’янець-Подільський р-н) 118,99 мБс (НПР 121,00 мБс).

Залишити відповідь