Відповідно до рішення Басейнової ради Південного Бугу 22 травня відзначається День Південного Бугу.
Відзначення Дня Південного Бугу має на меті привернути увагу громадськості до першочергових завдань по покращенню стану водних об’єктів та віддати належну увагу значенню річок в житті суспільства.
Південний Буг – друга за величиною річка в Україні, бере початок біля с. Холодець Волочиського району Хмельницької області і впадає в Дніпро-Бузький лиман Чорного моря. Довжина Південного Бугу – 806 км, площа басейну 63 700 км2. Понад 6,5 тис. малих і середніх річок несуть свої води в Південний Буг, формуючи його стік. Це єдина велика річка в України, водозбір якої повністю розташований в межах нашої держави.
Басейн річки розташований на території 7 областей – Хмельницької, Вінницької, Київської, Черкаської, Кіровоградської, Одеської та Миколаївської.
Характерною особливістю басейну Південного Бугу, що виділяє його з-поміж інших великих річок є дуже велика його зарегульованість. На території Хмельницької області в басейні річки Південний Буг знаходиться 22 водосховища та близько 1000 штучних водних об’єктів.
Південний Буг має велике господарське значення. Його воду широко використовують промислові та комунальні підприємства, енергетичні об’єкти, для зрошення земель і рибного господарства.
Найбільшими водокористувачами Хмельницької області в басейні Південного Бугу є комунальні підприємства та сільськогосподарські і рибогосподарські підприємства.
Вплив на якість поверхневих вод в басейні здійснюють скиди забруднених, недостатньо очищених зворотних вод підприємств-водокористувачів. Очисні споруди підприємств області потребують реконструкції та модернізації.
Також забруднені та засмічені, з порушеним режим господарської діяльності прибережні захисні смуги – є джерелами забруднення річок та порушення їх водності.
Збереження Південного Бугу залежить не тільки від ефективного управління водними ресурсами, що здійснюється державними органами та органами місцевого самоврядування, а й від відношення кожного громадянина до водних ресурсів, усвідомлення необхідності бережливого їх використання.
Залишити відповідь
Щоб відправити коментар вам необхідно авторизуватись.